Конспект по темі «Урок здоров'я. Конспект заняття "здоровий спосіб життя" для початкових класів. Пальчикова гімнастика «Утречко»

ТЕМА: "Де живе здоров'я?" КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ВАЛЕОЛОГІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ВИКЛАДЦЯ З ПЕДАГОГІКИ ГБОУ СПО РОСТІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ «ШАХТИНСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ» БАТЬКІВЩИНА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА

ІНТЕГРАЦІЯ ОСВІТНИХ ОБЛАСТ: соціально-комунікативний, пізнавальний, мовний, фізичний розвиток.

МЕТА: сприяти розвитку умінь дошкільнят узагальнювати отримані знання, проводити аналіз, синтез, порівняння, робити висновки.

Навчальна: формувати уявлення дітей про залежність здоров'я рухової активності, про правила поведінки в побуті та на вулиці, уточнити знання дошкільнят про повітря, харчування, уточнити знання про вітамінної цінностіпродуктів, ознайомити із властивостями квітів під час кольоротерапії.

Розвиваюча: розвивати логічне мислення, увагу, уяву, зв'язне мовлення дошкільнят; зміцнювати м'язи тіла.

Виховна: виховувати в дітей віком бажання піклуватися про своє здоров'я, посидючість, працьовитість.

Попередня робота: закріпити знання колірного спектру, бесіди оправила безпечної поведінкиу побуті, про правила дорожнього руху.

Словникова робота: активізувати мовлення дітей на тему, збагачувати словниковий запасдітей.

Обладнання та матеріал: дві квітки з кольорового картону, повітряні кульки за кількістю дітей, стаканчики з водою за кількістю дітей, кольорові кола за кількістю дітей, стаканчики із соком для кожної дитини, порізані на порційні шматочки сирі овочіта фрукти, плакати «Шкідливі та корисні продукти харчування» , «Вітаміни та продукти, в яких вони містяться» , .

ХІД НЕПЕРЕДІЙНО-ОСВІТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ВИХОВНИК: Здрастуйте, хлопці! Доброго ранку!

ДІТИ. Привіт! Доброго ранку!

ВИХОВНИК. Діти, зараз ми не тільки привіталися, а й побажали одне одному здоров'я. А як на вашу думку, що таке здоров'я?

ДІТИ. Це коли ми не хворіємо.

ВИХОВНИК. Хлопці, а ви вважаєте себе здоровими? Коли можна сказати, що людина здорова?

ДІТИ. Коли йому нічого не болить, коли він не п'є таблетки.

ВИХОВНИК. Діти, зараз я хочу вам відкрити таємницю. Здорова людина схожа на красиву квітку, на яку приємно дивитися, яка радіє сонечку, у якого гарні пелюстки. Ось і наше здоров'я можна порівняти з гарною квіткою. (ПОКАЗУЄ КВІТКУ З ПАПЕРУ З РІЗНОКВІТНИМИ ПЕЛОТКАМИ)Подивіться, який він гарний, які у нього яскраві пелюстки. А що треба квітці, щоб вона була здорова?

ДІТИ. Сонце, тепло, вода.

ВИХОВНИК. Правильно, хлопці. А ось у цієї квітки поки немає пелюсток. Вони з'являться, квітка стане красивою і здоровою, якщо ви мені допоможете визначити, що ж нам необхідно, щоб не хворіти. Я вам пропоную ненадовго перетворитися на фокусників. Згодні?

ВИХОВНИК. Тоді перший фокус. Візьміть повітряні кульки, надуйте їх. Які вони?

ДІТИ. Великі, гарні, яскраві, різнокольорові.

ВИХОВНИК. Хлопці, а знаєте, що у кулях у нас сидить невидимка. Давайте його випустимо. Відпустіть кулі. Раз, два, три, невидимка, біжи. Що сталося?

ДІТИ. Кулі здулися.

ВИХОВНИК. Правильно, ми випустили невидимку. Який невидимка був у кулях?

ДІТИ. З них вийшло повітря.

ВИХОВНИК. Якими вони стали?

ДІТИ. Негарні.

ВИХОВНИК. Правильно. Людині, як і кулям, як і іншим живим істотам для здоров'я потрібне повітря. Для краси та здоров'я потрібен кисень, який міститься у повітрі, без якого людина не може дихати, а отже, і жити. Хлопці, зроби глибокий вдих. Що ви відчуваєте? То що нам треба для здоров'я?

ДІТИ. Повітря, кисень.

ВИХОВНИК. Молодці, хлопці!

Дихальна гімнастика

ВИХОВНИК. Діти, давайте візьмемося за руки. Відходимо назад і надуємо нашу кулю. Подивіться яка велика куля ми надули (має утворитися велике коло) , а тепер йдемо вперед і здуємо нашу кулю повільно-повільно (2крок - здуваємо швидко, 3крок - здуваємо чергуючи повільно і швидко).

Щоб бути здоровими, нам потрібен?

ДІТИ. Повітря.

ВИХОВНИК. Подивіться, хлопці, у нашої квітки з'явилася перша пелюстка. Це повітря, воно прозоре, а значить наша пелюстка буде біла. Квітка оживає. (ПРИКРІПЛЯЄТЬСЯ ДО ЖОВТОГО КОЛА ПЕРШИЙ ПЛЕПІСТ БІЛОГО КОЛЬОРУ)

ДІТИ. Вода.

ВИХОВНИК. Правильно. Для здоров'я нашій квітці потрібна вода, а нам потрібно добре харчуватися. Діти, а чи всі продукти харчування корисні для нашого здоров'я.

ДІТИ. Ні.

ВИХОВНИК. А які продукти шкідливо їсти часто.

ДІТИ. Солодке, газовані напої, борошняні вироби.

ВИХОВНИК. Молодці, діти! Не всі продукти харчування можуть принести користь. Продукти бувають шкідливі та корисні. (ВИВІШУЄСЯ ПЛАКАТ «ШКІДНІ І КОРИСНІ ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ» ) . У корисних продуктах містяться вітаміни, які необхідні нашому організму та дарують нам здоров'я. (ПЛАКАТ «ВІТАМІНИ ТА ПРОДУКТИ, В ЯКИХ ВОНИ ЗМІСТЮТЬСЯ» ) .

Зір – вітамін А – живе у помаранчевих та червоних продуктах (морква, гарбуз, яблуко, перець).

Шкіра – вітамін Е – живе в зелених овочах, фруктах та зелені (петрушка, ківі, капуста, зелена цибуля).

Зуби – вітамін С – живе в кислих продуктах (лимон, апельсин, мандарин).

Кістки – вітамін Д – живе у молочних продуктах (Сир, молоко, сметана).

А в яких продуктах найбільше вітамінів?

ДІТИ. В овочах та фруктах.

ВИХОВНИК. Правильно. У якому вигляді потрібно вживати продукти, щоб у наш організм потрапило якнайбільше вітамінів?

ДІТИ. У сирому вигляді.

ВИХОВНИК. Молодці, хлопці. А зараз я хочу пограти з вами. Чи зможете ви вгадати, який овоч чи фрукт з'їли.

ДИДАКТИЧНА ГРА «Вгадай за смаком»

Дитині зав'язують очі, дають невеликий шматочок овочів чи фруктів. За смаком дитина повинна назвати, що вона з'їла. Якщо дитина вгадала, вона стає провідною, якщо ні хід переходить іншому. Гра триває, поки всі діти не спробували на смак той чи інший овоч чи фрукт.

ВИХОВНИК. Розумниці, хлопці, ви вгадали всі овочі та фрукти. Тому я маю для вас подарунок. А для цього вгадайте загадку.

Взяв я силу з плодів,
Солодкі ягоди, фрукти.
Для хлопців я стати готовим
Найкращим із продуктів.
Ви мене більше пийте,
Наливайте, не шкодуйте!

ДІТИ. сік.

ВИХОВНИК. Молодці. А ось і ваш подарунок. (ДІТЯМ ПРОПОНУЄТЬСЯ СІК). Пригощайтесь, хлопці, на здоров'я! Чи подобається вам сік? А чи він корисний для нашого організму?

ДІТИ. Так, тому що він із свіжих фруктів.

ВИХОВНИК. Правильно, хлопці! Якщо ми правильно харчуватимемося, ми будемо не тільки красивими, здоровими, а й сильними.

ФІЗМИНУТКА.

Раз, два, три, чотири, п'ять.
Починаємо відпочивати (потягнутися)
Спинку бадьоро розігнули,
Ручки вгору потягли!
Раз і два, сісти і встати,
Щоб відпочити знову.
Раз і два вперед нахилитися,
Раз і два тому прогнутися (Руху вірша).
От і стали ми сильнішими (показати «силу» ) ,
Здоровіший і веселіший! (посміхнутися один одному)!

Подивіться, хлопці! У нашої квітки виросла ще одна пелюстка. Він помаранчевий – це корисна їжа. (Прикріплюється ще один лепесток помаранчевого кольору)

ВИХОВНИК. Хлопці, а от і третя пелюстка – синя. Як ви вважаєте, чому він синього кольору?

ДІТИ. Це вода, яка потрібна для нашого здоров'я.

ВИХОВНИК. Правильно, хлопці! Але, що це пелюстка не хоче прикріплюватися до нашої квітки. Ой, я зовсім забула, ми ж фокусники. Виконаємо ще один фокус. Вода вміє заряджати наш організм енергією, зараз ми її заряджатимемо.

Візьміть склянку з водою та різнокольорові кружечки на вашому столі. Поставте склянку на кружок червоного кольору. Червоний колір – колір енергії, коли ви втомилися. Зараз вода зарядиться енергією від кружечка.

Тепер поставимо на помаранчевий кружечок – підвищує апетит. Потім на синій має ефект сонливості, з ним легше засипати. От і зарядилася наша вода, давайте зробимо кілька ковтків.

Що ти відчув, коли скуштував воду? А що ти відчув?

ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ.

ВИХОВНИК. Молодці, хлопці! Ви чудові фокусники! Як вода нам ще допомагає бути здоровими.

ДІТИ. Ми купаємося, вмиваємося, миємо руки, попестимо рот і шийку водою.

ВИХОВНИК. Правильно, без води людина не може бути здоровою. Подивіться, хлопці, наша пелюстка прикріпилася до квіточки. (СИНІЙ ЛІПЕСТОК КРІПИТИСЯ ДО КВІТКИ)

ВИХОВНИК. У нашої квітки не вистачає лише однієї пелюстки. А що ж ми забули? Що ж треба ще бути здоровим? А треба лише дбати про своє здоров'я, а як же це робити? Діти, допоможіть мені, будь ласка. Розкажіть, як треба дбати про своє здоров'я.

ДИДАКТИЧНА ГРА «ПРАВИЛЬНА ПОВЕДІНКА»

Плакат «Правила безпечної поведінки» . Діти по черзі відкривають картини та описують ситуації:

  • мити перед вживанням овочі та фрукти
  • дотримуватись правил дорожнього руху
  • одягатися відповідно до погоди
  • сірники дітям не іграшка
  • не спілкуватися з незнайомцями та ін.

ВИХОВНИК. Ви все правильно сказали і наша квітка розквітла.

(Прикріпити останній червоний лепесток)

ВИСНОВОК. РЕФЛЕКСІЯ.

ВИХОВНИК. Молодці, хлопці. Подивіться яка у нас розпустилася квітка. Нехай ваше здоров'я і здоров'я ваших близьких буде таким самим запашним. Давайте пригадаємо, що для цього треба.

ДІТИ. Чисте повітря, правильне харчування, вода і піклуватися про своє здоров'я.

ВИХОВНИК. Це, хлопці, основне, що ви повинні знати, щоб зберегти своє здоров'я. Я знаю, що ви дбайливо ставитеся до свого життя і здоров'я, а також до здоров'я своїх близьких і розкажіть їм, що для цього треба робити, щоб ви завжди були разом.

ЛІТЕРАТУРА.

  1. Авдєєва Н.М., Князєва О.Л. «Безпека»
  2. Воронкевич О.А. «Ласкаво просимо до екології»
  3. Моргунова О.М. «Фізкультурно-оздоровча робота в ДОП»
  4. Шоригін Т.А. «Бесіди про здоров'я»
  5. Шоригін Т.А. «Бесіди про правила дорожнього руху»
  6. Шоригін Т.А. «Бесіди про хорошу і погану поведінку»

Конспект заняття «У країні здоров'я»

Мета та завдання:

Закріпити уявлення про здоров'я, здоровий спосіб життя, розкрити значення оздоровчих заходів та «помічників здоров'я». Уточнити уявлення дітей про поняття « медичне обслуговування», « здоровий образжиття», формувати відповідальне ставлення до свого здоров'я та здоров'я оточуючих. Розвивати розмовну мову, словник, уміння робити висновки, відповідати питання, слухати співрозмовника. Розвивати у дітей здібності взяти на себе роль неживого предмета. Закріпити знання про різних видахспорту. Уточнити знання дітей про здоровий спосіб життя. Розвивати вміння обережно наклеювати елементи аплікації, бути уважним. Виховувати дбайливе ставлення до стану свого здоров'я та здоров'я оточуючих.

Матеріал, обладнання:

Плакат «Здоров'я та його складові»; ілюстрація про спорт, про їжу; кольоровий папір, картон, клей, серветки, пензлі.

Попередня робота:

    Бесіди: «Охорона здоров'я», «Біда може статися з кожним», «Дитина має право на охорону здоров'я».

    Читання П. Чуковського "Доктор Айболіт". Читання енциклопедії "Все про все".

    Складання словесного портрета здорової та хворої людини.

    Розмова про плакат «Здоров'я та його складові».

    Сімейний проект «Моє право – рости здоровим».

    Фотовиставка на тему: «Про здоровий спосіб життя у дитячому садку».

    Виставка дитячо-батьківських робіт на тему: «Ми ростемо здоровими».

    Сюжетно - рольові ігри: "Лікарня", "Поліклініка", "У гості до доктора Айболіта".

    Екскурсія до медичного кабінету.

    Дидактична гра "Права дитини".

    Заняття «Спорт – це здоров'я», «Поради доктора Айболита».

Хід занять

Вчитель:- Діти, сьогодні я вас запрошую до чудової країни з незвичайною назвою"Країна здоров'я".

    Хлопці, а на чому ви хотіли б подорожувати? (відповідь

    А я пропоную вам полетіти літаком, ви згодні?

(Відповідь дітей).

Гра «Літаки»

Ціль:Вправляти дітей у чіткій вимові слів із імітацією рухів. Розвивати увагу дітей до мовлення оточуючих.

Вчитель:- Ви всі крила – я пілот.

Діти:- Отримали інструктаж -

Починаємо пілотаж (діти будуються один за одним).

У сніг літаємо і завірюху (У-у-у)

Бачимо чиїсь береги (А-а-а)

Ри-ри-ри гарчить мотор,

Ми літаємо вище за гори.

Ось знижуємося ми всі

До нашої злітної смуги!

Що ж закінчено наш політ?

До побачення, літак. (Ю.Шмаєв)

Вчитель:– Ось ми й прилетіли до країни «Здоров'я».

Дитина:- Здрастуйте, країно «Здоров'я», ти одна на світі,

Де всім керують маленькі діти. Тут завжди спокійно, сонячно, тепло Тому, хто живе тут, дуже пощастило! І дуже рада дітлахам, що тут захищають Дитячі права. . (Ю.Шмаєв)

Вчитель:- Хлопці, а які дитячі права захищають у країні «Здоров'я?».

Діти:- «Право на охорону здоров'я та медичне обслуговування». Вихователь:- Якщо хтось із мешканців країни захворіє, то він неодмінно йде до поліклініки. У країні «Здоров'я» усі діти отримують безкоштовну медичну допомогу. Хто надає цю допомогу?

Діти: - Медичні працівники, лікарі, а в казковій країні доктор Айболіт

Вчитель:- Давайте і ми вирушимо до доктора Айболіта, (діти

проходять країною «Здоров'я», стукають у будиночок).

Вчитель:- Здрастуйте, діти. Що трапилося, ви захворіли?

Ви не будете хворіти, ну а раптом станеться,

Буду шийку вам гріти, класти в шкарпетки гірчицю,

До вас додому завжди приїду, випишу ліки,

Діти не повинні хворіти, кашляти та сякатися.

    Як ви опинились у країні «Здоров'я»?

Діти:- Прилетіли літаком, (діти сідають).

Вчитель:- Лікар Айболіт біля вашого будинку розквітла незвичайна квітка.

Вчитель:- Хлопці – це квітка «Здоров'я» (діти розглядають квітку), середина квітки – це здоров'я, а пелюстки її складові. (Додаток 1 рис.1)

Вчитель:- Давайте поговоримо з вами про охорону здоров'я, щоб воно довше залишалося з вами.

    Давайте розглянемо першу пелюсток - це правила особистої гігієни. ЛікарВчитель: - Хлопці, а скажіть мені будь-ласка які правила особистої гігієни ви знаєте?

Діти:- Вмиватися, руки мити з милом, перед сном купатися, чистити зуби вранці та ввечері, стригти нігті, чистити вуха ватними паличками. Вихователь:– А зараз діти розкажуть вірші про правила особистої гігієни. Діти:Для здоров'я, між іншим

Зуби чистити дуже важливо,

Важливо з милом вмиватися

Перед сном завжди купатися.

Дуже важливо мити руки

Важливо частіше стригти нігті.

Під нігтями бруду щоб,

Чи не вирощувати мікроби.

Регулярно вуха чистити,

Ноги, взуття тримати чистим,

Їсти по годинах і спати

Вранці щогодини вставати. (Є. Авдієнко)

Вчитель:- Хлопці, для гарного здоров'ядуже важливо дотримуватися правил особистої гігієни.

Лікар Айболіт:– І не порушувати їх!

Вчитель:- Давайте розглянемо другу пелюсток – це заняття спортом.

Гра «Назвіть різні види спорту»

Ціль:Закріпити уявлення про здоровий спосіб життя, про різні види спорту. (Додаток 1 рис.2)

Вчитель:– А які види спорту ви знаєте?

Діти:- Біг, плавання, фігурне катання, бокс, футбол, легка атлетика,

самбо, фізкультурні заняття, рухливі ігри.

Вчитель:- Хлопці, а навіщо треба займатися спортом?

Діти:- Щоб вирости здоровими, сильними, витривалими, спортивними та красивими.

Вчитель:- Давайте розглянемо третю пелюсток - довкілляїжа.

    Хлопці, будь ласка, відгадайте загадку: «Хто в році чотири рази переодягається?

Діти:– Земля.

Вчитель:- Що зігріває нас своїм промінням?

Діти:- Сонце.

Вчитель:Що оточує нашу планету та допомагає нам дихати?

Діти:Повітря.

Вчитель:- А зараз я вам загадаю загадку: "Взимку падає, навесні дзюрчить, влітку шумить, восени капає"?

Діти:Вода.

Вчитель:- Земля, вода, сонце, повітря – це все лікарі природи.

    Давайте вітаємо лікарів природи, які нам дають здоров'я. Діти:(встають у коло) « Я вітаю тебе, Землю!

"Я вітаю тебе, Водо"! «Я вітаю тебе, Повітря»!

"Я вітаю тебе, Сонце"!

(Діти сідають).

Вчитель:- Для хорошого здоров'я необхідне правильне харчування. Лікар Айболіт:- Хлопці, а що ви найбільше любите їсти?

Діти:- Цукерки, торти, тістечко, чупа-чупси.

Вчитель:- Діти, щоб бути здоровими, потрібно правильно харчуватися: їсти каші, суп, м'ясо, компоти, фрукти, ягоди, більше овочів, хліб.

    Хто правильно харчується,

    Той на здоров'я не нарікає.

Вчитель:Ось і остання пелюстка залишилася - це хороші і шкідливі звички.

Хлопці, гарні звичкисприяють зміцненню здоров'я, а шкідливі для його втрати. Виховання у собі хороших звичок вимагає певних зусиль, вони збережуть ваше дороге здоров'я, водночас і безвідповідальне ставлення до свого здоров'я можуть призвести до його втрати.

Гра «Хороші та шкідливі звички»

Ціль:Закріпити поняття «здоровий спосіб життя». Формувати відповідальне ставлення до свого здоров'я.

Вчитель:- Я називатиму звички, а ви на шкідливі звички

тупайте, а на гарні звички плескайте.

Щоденні прогулянки на відкритому повітрі.

Пеститися за столом.

Чистити зуби.

Гризти нігті.

Мити руки перед їжею.

Дотримуватись режиму дня.

Класти речі на місце.

Аплікація на тему: «Моє здоров'я»

Вчитель:– Діти давайте ще раз розглянемо квітку «Здоров'я».

    Середина квітки – це що таке?

Діти:- Здоров'я.

Вчитель:- А пелюстки?

Діти:Його складові (правила особистої гігієни, заняття спортом, довкілля, їжа, звички.)

Вчитель:Діти, у вас на столах лежать такі «середина квітки» - це ваше здоров'я, а ви повинні приклеїти до нього його складові пелюстки, пелюстки у вас лежать у розетці. Клей набираємо на кисть потроху, акуратно кінчики пелюстки намазуємо на клейонці, приклеюємо, зайвий клей промокуємо серветкою.

Робота дітей, у ході вихователь дає вказівки правильно приклеїти пелюсток. Готові роботи вихователь пропонує посадити біля квітки «Здоров'я». Лікар Айболіт хвалить дітей, прощається з ними. Вихователь:- Подорож країною здоров'я закінчується, час нам повертатися до дитячого садка.

Гра «Літаки»

Мета: Вправляти дітей у чіткій вимові слів з імітацією рухів. Розвивати увагу дітей до мовлення оточуючих.

Вчитель:- Ось ми й повернулися до нашого дитячого садка. діти, а що нового ви дізналися у країні здоров'я?

Діти:- Ми дізналися, що діти мають право на охорону здоров'я та медичне обслуговування.

    Щоб бути здоровим потрібно дотримуватись правил особистої гігієни.

    Займатися спортом.

    Добре їсти і не мати шкідливих звичок.

Вчитель:- Усі ви сьогодні займалися дружно, відповідали на запитання, розповідали вірші та багато чого дізналися. Молодці.

Олена Носова
Конспект на тему «Урок здоров'я»

Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установа

«Дитячий садок № 96 загальнорозвиваючого виду м. Сиктивкара»

(МБДОУ «Дитячий садок № 96»)

Конспект НОД

« Уроки здоров'я»

для дітей старшого дошкільного віку

Упорядник:

Вихователь старшої групи № 8

Носова Є. В.

Сиктивкар, 2016

« Уроки здоров'я»

для дітей старшого дошкільного віку

Ціль: формування у дітей уявлення про здоров'я, почуття відповідальності за зміцнення та збереження свого здоров'я.

Завдання:

Освітні:

Вчити дітей самостійно стежити за своїм здоров'ям, знати нескладні прийоми самооздоровлення, вміти надавати собі елементарну допомогу Закріпити знання про корисну та шкідливу їжу.

Виховні:

Сприяти вихованню у дошкільнят дбайливого відношеннядо свого здоров'ю.

Щеплювати і виховувати любов до фізичним вправам, Самомасаж.

Розвиваючі:

Розвивати розмовну мову дітей, вміння вживати антоніми, розуміти сенс прислів'їв.

Мовні:

Збагачувати словниковий запас на тему « Здоров'я» (здоров'я, загартовування, самомасаж).

Матеріали та обладнання: мішечок з предметами особистої гігієни, картинки із зображенням зубів, м\ф «Мийдодир», аудіозапис «Сонечко променисте», лялька Незнайка, картинки корисних та шкідливих продуктів.

Попередня робота: розгляд ілюстрацій на тему « Здоров'я» читання віршів про здоровий спосіб життя.

Хід заняття:

1. Організаційний момент

Вихователь: Хлопці, подивіться, до нас у гості сьогодні прийшов Незнайко Він зовсім не знає, що таке здоров'я. А ви знаєте, що таке « Здоров'я» ? Давайте допоможемо Незнайці розібратися.

Але спочатку дайте відповідь на питання: Чому ви хочете бути здоровими? У ваших силах зберегти своє здоров'я?

Вихователь: Правильно! Навіть народна мудрістьпро це розповідає:

«Чи є велика біда, Я здоров'я березі,

Чим хвороби та потреба». Сам собі я допоможу».

Вихователь: Давайте вивчимо напам'ять друге прислів'я

(Заучування).

Вихователь: Як ви розумієте, що таке здоров'я? Здоров'я – це сила, краса, коли гарний настрій і все виходить. А зараз поговоримо про те, як ми можемо самі собі допомогти зміцнити здоров'я. Як ви вважаєте, що ви можете самі зробити для свого здоров'я?

Діти: Займатися фізкультурою, робити зарядку, гартуватися, правильно харчуватися, дотримуватися режиму дня, стежити за чистотою, вживати вітаміни.

Вихователь: Зараз ми з вами покажемо Незнайку гімнастику для зміцнення наших. пальчиків:

Пальчикова гімнастика «Веселий чоловічок»

Я – веселий чоловічок,

Я гуляю та співаю.

Я – веселий чоловічок,

Дуже я грати люблю. Вказівні та середні пальчики обох рук крокуютьза столом.

Розітру долоні сильно, Розтирають долоні.

Кожен пальчик покручу,

Привітаюсь з ним сильно

І витягувати почну. Охоплюють кожен палець біля основи та обертальними рухамипіднімаються до нігтьової фаланги.

Руки я потім помию, Потирають долоні.

Пальчик до пальчика склавши,

На замочок їх закрию

І тепло побережу. Складають пальці у замок.

Вихователь: А тепер перевірте, чи стали ваші пальчики міцнішими, слухнянішими?

Ви знаєте, хлопці, Незнайко приніс із собою якийсь мішечок. І не знає навіщо потрібні предмети у ньому. Давайте йому розкажемо!

Дидактична гра «Чудовий мішечок»

(Діти навпомацки вгадують предмети особистої гігієни (мило, гребінець, хустку, рушник, дзеркало, зубна пастаі щітка, щітка для одягу) і розповідають, для чого вони призначені та як ними користуватися. Потім вихователь читає загадки та пропонує знайти відповідь серед предметів, які діти дістали з чудового мішечка).

Вихователь: А зараз ми з вами подивимося мультфільм про хлопчика - грязнуло (Перегляд м\ф «Мийдодир». Розмова за змістом м/ф).

Вихователь: Щось ми з вами засиділися Давайте трохи розімнемося. Виконаємо гімнастику нашого тіла.

(Виконують гімнастику під аудіозапис «Сонечко променисте»)

Вихователь: Подивіться на картинки Що зображено на них? Ось на цій картинці зуби білі, веселі. А тут темні сумні. Яка ваша думка, що сталося із цими зубами? Білі зуби чистять, годують корисною їжею, а темні не доглядають, не чистять, годують їжею, яка руйнує зуби. Як ви вважаєте, яка їжа руйнує зуби?

Діти: Цукерки, торти, шоколад, льодяники, морозиво руйную зуби

Вихователь: А яка їжа корисна зубам?

Діти: Овочі, фрукти, сир.

Дидактична гра «Корисно – шкідливо»

(На великому листіпапери (дошці)зображені різні продуктихарчування (овочі, цукерки, фрукти, чіпси, молоко, газований напій у пляшці, риба, морозиво, яйця, чорний хліб тощо). Діти обводять зеленим маркером те, що корисно. Вихователь пояснює чому не можна їсти чіпси та іншу шкідливу їжу, чому солодощі потрібно їсти помірно).

Вихователь: Згадайте та назвіть, якими корисними продуктамивас годують у дитячому садку.

(Діти перераховують продукти з меню дитячого садка) .

Вихователь: Ось ви хлопці говорили, що треба гартуватися А як це, що робити? Послухайте вірш про загартовування:

«Всі, хто хоче бути здоровий,

Гартуйте ви зі мною.

Вранці біг і душ бадьорий,

Як для дорослих, справжній.

Частіше вікна відчиняти,

Свіжим повітрям дихати.

Руки мити холодною водою.

І тоді мікроб голодний

Вас повік не здолає».

Вихователь: А ми з вами як гартуємося після денного сну? (Відповіді дітей).

Вихователь: Є ще один дуже простий спосіб загартовування, який можна робити щодня Це самомасаж. Слухайте це слово. Що таке «масаж»? (Відповіді дітей).

Вихователь: А перша частина слова «самомасаж» - «само», Що означає? (Відповіді дітей)

Самомасаж

Лобік мили? Щечки мили?

Вуха мили? Ручки мили?

Усі помили? Чисті тепер!

Відкрити до здоров'ю двері!

Вихователь: Подивися Незнайко, скільки ми тобі сьогодні цікавого розповіли та показали Тепер ти знаєш, що таке здоров'яі як слід його зберігати. А вам, хлопці, дякую за допомогу!

Публікації на тему:

«Комахи» Урок з навколишнього світу для учнів 2 класу з обмеженими можливостями здоров'я.Муніципальне бюджетне загальноосвітня установа « Початкова школа- дитячий садок для учнів та вихованців з обмеженими можливостями.

Вед: Я рада вас бачити в залі міцними, веселими, життєрадісними. Поперед нас чекає холодна, підступна зима. І щоб ми.

Конспект НОД з валеології «Урок здоров'я у лісовій школі»Завдання: закріпити знання дітей про засоби оздоровлення організму (загартування, вживання вітамінів, трав'яного чаю); Визначити значення.

Конспект безпосередньо освітньої діяльностіНа тему: «Урок дружби» середній групі. Вихователь: Андрєєва Є. А. Мета: Формувати.

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

«Дитячий садок комбінованого виду №51»

Конспект

інтегрованого заняття

у групі старшого дошкільного віку
«Де ховається здоров'я?»

Підготувала:

П'янзіна Є.В.

м.Оренбург

Конспект інтегрованого заняття у групі старшого дошкільного віку
«Де ховається здоров'я?»

Ціль: формувати у дітей свідому установку на здоровий спосіб життя. Створення умов самопізнання і самозбереження кожного вихованця.

Завдання:
Освітні завдання:
-Закріпити знання дітей про вплив на здоров'я рухової активності, загартовування, харчування, свіжого повітря, настрою.
-вправляти в регулюванні м'язового тонусуіз застосуванням контрастотерапії. Розвиваючі:
-розвивати пізнавальний інтерес до вивчення свого здоров'я.
-Розвиток прагнення самостійного пошуку знань.
Виховні:
-.Виховувати бажання бути здоровим, уважно ставитися до себе.
Попередня робота: Пізнавальна діяльність з оздоровчою спрямованістю, дихальні та рухові вправи, Дослідницькі дії

Обладнання:
М'яч, модель сонця, набір ілюстрацій - продукти харчування, макет дерева. Фонограма, склянка, ємність з водою, таця, серветка.
. Шматочки льоду (прозорі та кольорові)
. Ємності для льоду
. Чашки
. Серветки
. Перчатки-муфти
. Пов'язки для очей
Склянки з апельсиновим соком

Методи та прийоми: бесіди про правильному харчуванні; виховання навичок догляду за власним тілом; виготовлення кольорових крижинок. Кількість дітей для заняття береться непарна.

Хід НІД
Вихователь: Діти, сьогодні ми зібралися з вами, щоб поговорити про здоров'я. На яке слово схоже слово здоров'я? Правильно, слово «здоров'я» схоже на слово «здоровий». Коли люди вітаються, вони бажають одне одному здоров'я. Давайте привітаємось і ми. Кому ви хотіли б побажати здоров'я? (Відповіді дітей.)

Вихователь: А як це зробити без слів за допомогою рук?
Діти показують (рукостисканням, обіймами, поплескуванням по плечу)
Вихователь : Давайте встанемо в коло і привітаємось за допомогою м'яча
Комунікативна гра «Привіт!»
Діти встають у коло і по черзі приспівують фразу, називаючи ім'я дитини, якій передають м'ячик: «Здрастуйте, Сергію!» і т.д. (включається ТБ)
Лунає стукіт у двері

Виховує. Хлопці нам принесли лист із центру «Здоров'я». У ньому надіслали стару легенду. Зараз я вам її прочитаю. Звучить музика, читається лист.

«Давним-давно, на горі Олімп жили-були боги. Стало їм нудно, і вони вирішили створити людину і заселити планету Земля. Стали вирішувати, якою має бути людина.
Один із богів сказав: «Людина має бути сильною», інший сказав: «Людина має бути здоровою», третій сказав: «Людина має бути розумною». Але один із богів сказав так: «Якщо все це буде в людини, вона буде подібна до нас». І, вирішили вони сховати головне, що є у людини – її здоров'я. Стали думати, вирішувати - куди його сховати? Одні пропонували заховати здоров'я глибоко у синє море, інші – за високі гори. А один із богів сказав: «Здоров'я треба сховати … у саму людину». Так і живе з давніх-давен людина, намагаючись знайти своє здоров'я. Та ось не кожен може знайти і зберегти безцінний дар богів.
Виховує. Хлопці, а як ви вважаєте, для чого нам надіслали цей лист?

Діти: Щоб ми знайшли своє здоров'я
Виховує. : А ви почуваєтеся здоровими?

Діти: Так

Виховання . Слухайте себе. Що означає бути здоровим?

Діти: Займатися фізкультурою, не хворіти.

Виховання . А ти здоровий? Чому?

Дитина : Здоров. Тому що я не хворію.

Виховання . Чудово. Я пропоную вам розібратися у цьому питанні.
Я відкрию вам маленький секрет. Наше здоров'я можна порівняти з сонечком, у якого багато промінчиків. Ці промінчики живуть у кожній клітині вашого організму.Перший промінчик вашого здоров'я – це сила.(Відкриваю промінчик)
Виховання . Які люди ви вважаєте сильними?

Діти: Сильні люди – це рятувальники, спортсмени.

Виховання . А твій тато сильний? (Відповідь дитини). А де є ваша сила?

Діти : Моя сила у м'язах
Вихователь : Давайте перевіримо, чи багато сили у ваших руках (Діти піднімають гирі, гантелі, розтягують гумку). Які у вас міцні м'язи? Найсильніші м'язи у (ім'я дитини), подивіться, хлопці! Розкажи нам, будь ласка, що ти робиш, щоби твої руки були сильними?

Рома : займаюся з гантелями, роблю зарядку і т.д.
Виховання: Хлопці, а тепер ви всі разом покажіть, як ви тренуєте м'язи свого тіла (вибігайте, вставайте у коло).

Виховання : Хто зарядкою займається,
Той здоров'я набирається!

(Діти виконують комплекс ритмічної гімнастики на показ вихователя під веселу мелодію.)
Виховує. Додалося сили після зарядки?

Діти : Додалися
Вихователь : Відразу видно, «силушка по жилках вогнем біжить» Які м'язи стали у вас?

Діти: Тверді, пружні, тверді.

Вихователь : А ось і відповідь на запитання: чому людина має бути сильною?Сила зміцнює здоров'я!

Виховує. Але ми ще невсез'ясували про своє здоров'я, нам допоможе гра.

Гра «Крижинка - Мандрівниця»

Пропоную дітям по парно взятися за руки. Пари підходять до столів, на яких лежать рукавички-муфти із вкладеними в них заздалегідь геометричними формами. Кожна пара дітей надягає одну рукавичку-муфту, і не виймаючи рук, обговорюють знайдений предмет. Висловлюється кожна дитина. Дитині, що залишилася без пари, вихователь пропонує свою муфту, в яку непомітно кладе крижинку.
Дитина описує предмет, знайдений у рукавиці.
Вихователь : Ваші руки чуйні, розумні І ви чудово впоралися із завданням. Але це не остання загадка, яку я вам приготувала.
Пропоную дітям сісти півколом на стільці та надягти пов'язки на очі.
Вихователь: Зараз з вами гратиме крижинка-мандрівниця. Назвіть частину обличчя або тіла, до якої вона торкнеться. (вихователь за допомогою серветки торкається крижинкою до дітей.)
Діти: до щоки, руки, до чола і т.д.
Виховання : Міцна людина - міцніша за камінь
Ослабне - слабше води!

Виховання . Щоб дізнатися, як звати другий промінчик нашого здоров'я, я покажу вам фокус.

Підійдіть до цього столу.Показую порожню склянку. Що там лежить?

Діти : Там немає нічого

Виховує. Зараз ми побачимо, хто там ховається! Візьміть стаканчики та опустіть їх у воду. «Один, два, три невидимки зі стаканчика біжи» - опускайте стаканчики у воду.
Що за невидимка сидів у стаканчику?

Діти: У склянці було повітря
Вихователь : Так, дійсно повітря Цей фокус можна показати вдома. Хлопці, що ми впізнали?

Ваня: Без дихання життя немає, без дихання тьмяніє світло.
Дихають птахи та квіти, дихаємо він, і я, і ти.

Виховання . Давайте перевіримо, чи це так.
Виховання: Спробуйте глибоко зітхнути, закрийте долонькою рота та носа. Що ви відчуваєте?

Діти: Нема чим дихати, стає погано.

Вихователь : Правильно! Це кожна клітина вашого організму збунтувалася - надішліть, будь ласка, повітря, бо ми загинемо.
Вихователь: Скажіть, будь ласка, чому ми виконуємо на зарядці дихальні вправи?

Діти : Щоб навчитися правильно дихати, щоб відновити дихання

Виховання: Згадаймо, які вправи на дихання ми знаємо.

Вправи у розвиток дихання
(за А. Стрельниковою)
1. Нахили вперед і назад (за принципом маятника) – при нахилі назад руки охоплюють плечі, вдих; при нахилі вперед – видих; 2.Темпові нахили вперед - вдих при кожному нахилі.

Виховання . Молодці. А звідки у повітрі з'являється кисень?

Діти : Його виробляють рослини та дерева

Виховання . Правильно, хлопці, повітря багате киснем - чисте повітря! Коли повітря свіже і чисте - дихається легко, з'являється бадьорість, гарний настрій.
Як же звати другий промінчик здоров'я? (Відкриваю промінчик) повітря
Вихователь: А ось після наступної гри ви зможете сказати, як звати ще один промінчик. У магазинах продають багато різних продуктів, якби мама попросила вас сходити до магазину, чи змогли б ви вибрати корисні продукти.

Діти: так

Виховання . Давайте пограємо у гру та дізнаємося, чи можна вам довіряти домашнє господарство. Діти, я пропоную вам стати садівниками і виростити диво-дерево (на столі картки з продуктами, діти вибирають потрібні, вішають їх на дерево).

Виховання . Чому на дереві виросла морква?

Діти : Тому що вона корисна для здоров'я

Виховання . Чим корисне молоко.

Діти:

Виховання . Які овочі та фрукти захищають від шкідливих мікробів?

Діти : цибуля, часник.

Виховує. В яких ще фруктах зустрічається вітамін Ц

Діти : лимон, смородина.

Виховує. Ми запам'ятаємо назавжди, для здоров'я нам потрібна вітамінна їжа.

(відкриваю промінчик)
Вихователь : Наступний промінчик нашого здоров'я ховається за цим столом

Замолоду загартуєшся,
На все століття прийдеш.

Вихователь : Сідайте за столи (На столах знаходяться комплекти для кожної дитини, що складаються з: 1 контейнера з льодом, 1-го з теплою водою.
Пальчиковий масаж:
Діти поперемінно опускають руки в ємності з теплою водою та з льодом, промовляючи вірш:
Ми навчимося льодок.
Між пальцями катати,
Це у школі нам допоможе
Літери рівні писати.

Діти витирають руки.
Виховує. Що таке загартування?

Діти: Це такі процедури, що допомагають бути здоровими.

Виховання . Які види загартовування ви знаєте?

Діти . Ходіння босоніж, умивання, купання в річці влітку

Виховання . Діти у мене для вас сюрприз. Хочете спробувати ці гарні крижинки?

(Діти підходять до вихователя, який хоче пригостити їх кольоровими крижинками).
Діти . Ні

Виховує. Чому?

Діти: можна захворіти
Вихователь: Давайте разом вирішимо, коли крига корисна, а коли шкідлива для здоров'я людини.
Гра "Льод"
Вихователь показує малюнки а, діти піднімають сигнальні картки певних кольорівзалежно від того корисний лід чи шкідливий
Виховання . То що треба робити, щоб стати здоровим? (Відкриваю промінчик)

Діти. Гартуються, гуляти.
Вихователь : А тепер уважно подивіться один на одного, чому у Роми сяють очі? Чому у Рити добра посмішка? Чому ви все весело посміхаєтесь? Який у вас настрій?

Діти . Гарний настрій -

Виховання . Давайте підійдемо до столу і викладемо зі складів це словосполучення.

Вихователь: Ось ім'я останньої промінчика. (Відкриваю промінчик) Настрій.

Подивіться, сонечко посміхається, радіє за вас, бо ми знайшли, куди боги сховали наше здоров'я. А ви можете берегти його?

Діти . Так

Виховання . А що ви для цього робитимете?

Діти. Робити гімнастику, гартуватися
Вихователь : Значить здоров'я - виявляється заховано і в мені, і в тобі в кожному з нас Молодці, я була впевнена, що ви зможете знайти місце, де заховано ваше здоров'я!
Вихователь: Діти підійдіть сюди і подивіться, що стоїть на столі?

Діти . Сік

Виховує. Понюхайте і скажіть, який у вас сік у склянці?

Діти: апельсиновий

Виховує. А тепер спробуйте його, справді це апельсиновий сік? Ну, ви випили сік, в якому багато вітамінів.

Сьогодні ми з вами знайшли своє здоров'я, довідалися, як його зберегти. І щоб ми не забули, як берегти своє здоров'я, ми з вами зробимо альбом «Здоров'я» і туди заглядатимемо.

НОД у підготовчій групі

«Бережи своє здоров'я»

Мета: викликати в дітей віком бажання дбати про своє здоров'я.

Освітні завдання: продовжувати формувати в дітей віком уявлення про здоров'я як із головних цінностей життя, дати чітке уявлення у тому, що здоров'я залежить від людини, що його слід стежити; про залежність здоров'я від рухової активності, чистоти тіла; уточнити знання про корисні властивостіповітря із опорою на дослідницькі дії; розвивати пізнавальний інтерес, пам'ять, мислення, мовлення, вміння розмірковувати, робити висновок; закріпити уявлення про значущість режиму дня, про корисну їжу; виховувати позитивне ставлення до здорового способу життя.

Попередня робота: бесіда з дітьми про своє здоров'я.

Матеріали та обладнання: мішечок з предметами особистої гігієни, слайди - супровід усієї НОД, спокійна лірична музика, сонце з промінчиками здоров'я.

Хід діяльності:

Вихователь: Хлопці, у нас сьогодні гості, давайте привітаємось із ними.

Коли ми вітаємось один з одним, то бажаємо при цьому здоров'я. Дуже

важливо, щоб людина була здорова. У народі кажуть « Здоровій людинівсе чудово». Якщо людина здорова, то їй все байдуже, у неї гарний настрій, все в житті ладиться. Однак народна мудрість також говорить: «Здоров'я дорожче за багатство», «Здоров'я не купити». Як ви вважаєте, що це означає? (Міркування дітей)

Вихователь: Правильно, здоров'я дорожче за гроші, його треба з дитинства берегти. Тож сьогодні з вами ми поговоримо про здоров'я.

Вихователь: Зараз хочу розповісти вам стару легенду (звучить спокійна лірична музика)

«Давно на горі Олімп жили боги. Стало їм нудно, і вони вирішили створити людину і заселити планету Земля. Стали вирішувати, якою має бути людина, один із Богів сказав: «Людина має бути сильною».

Інший сказав: «Людина має бути розумною». Третій сказано: «Людина має бути здоровою». Але один Бог сказав так: «Якщо все це буде в людини, вона буде подібна до нас». І вирішили вони сховати головне, що має людина - здоров'я. Стали думати – вирішувати – куди б його сховати? Одні пропонували заховати здоров'я глибоко у синє море, інші – на високі гори. А один із Богів запропонував: «Здоров'я треба сховати у саму людину».

Так і живе людина з давніх-давен, намагаючись знайти своє здоров'я, та ось не кожен може знайти і зберегти безцінний дар Богів!

(закінчує звучати музика)

Вихователь: Як ви зрозуміли з легенди, де заховано здоров'я? Здоров'я виявляється, заховано і в мені, і в тобі, і в кожному з вас. Я розкрию вам маленький секрет. Наше здоров'я можна порівняти з сонечком, у якого багато промінчиків. Перший промінчик вашого здоров'я – це сила. (відкрити промінь)

Вихователь: Які люди ви вважаєте сильними? Що робити, щоб бути сильними? (Робити зарядку, займатися спортом)

Сила зміцнює здоров'я людини.

Щоб хворим не лежати, треба поважати спорт, (повторимо всі разом)

Пам'ятайте про це, хлопці.

Вихователь: Щоб дізнатися, як називається другий промінчик нашого здоров'я, я покажу вам фокус. Загляньте всередину цієї пляшечки. Що там лежить?

Діти: Нічого немає.

Вихователь: Зараз ми побачимо, хто там ховається. Один, два, три, невидимка, з пляшечки біжи. (Опускаю пляшечку у воду і натискаю на неї, з пляшечки біжать бульбашки).

Вихователь: Що за невидимка сидів у пляшці?

Діти Це повітря.

Вихователь: Правильно, діти.

Без подиху життя немає,

Без дихання меркне світло,

Дихають птахи та квіти,

Дихає він, і я, і ти.

Вихователь: Людина не може жити без повітря. У кожному з нас є повітря. Давайте перевіримо, чи це так. Зараз підійдіть до столу, візьміть коктейльні трубочки, опустіть у воду і подуйте. Що ви бачите? Чому утворюються бульбашки?

Де в організмі людини знаходиться повітря? (Відповіді)

Яким повітрям має дихати людина? (відповіді дітей)

Що для цього потрібно робити? (Проводити якомога більше часу на свіжому повітрі)

Вихователь: Правильно, хлопці, людині корисне чисте свіже повітря, воно необхідне для здоров'я.

Вихователь: То як називається другий промінчик здоров'я?

Діти: Повітря.

(відкрити другий промінчик здоров'я)

Вихователь: Діти, що це? (модель годинника)

Діти: годинник.

Вихователь: Як ви думаєте, навіщо нам потрібний годинник? (Відповіді дітей)

Вихователь: Так, ви маєте рацію, годинник нам потрібний для того, щоб орієнтуватися в часі, знати, коли треба прокинутися, щоб не запізнитися в дитячий садок на ранкову гімнастику, коли настане обід, час прогулянки та сну.

Вихователь: Діти, як ви вважаєте, що таке режим? (Відповіді дітей)

Вихователь: Режим - це коли виконуються всі справи протягом дня, як у дитячому садку. У вас є час для їди, для занять, прогулянки, сну. З цим режимом дитячого садка знайомі і ваші батьки, а годинник показує час виконання режиму дня. Режим дня допомагає бути дисциплінованим, допомагає зміцнювати здоров'я, добре та якісно виконувати всі свої справи. Режим - це коли всі твої справи чітко розподілені за часом протягом дня.

Вихователь: А тепер я хочу перевірити, чи ви знаєте свій режим дня. Вам потрібно виконати завдання, яке називається «Розклади по порядку» (хлопці по порядку викладають картинки із зображеннями дітей, зайнятих різними видамидіяльності протягом дня)

Вихователь: Хлопці, як називається третій промінчик здоров'я?

Діти: Режим дня.

Вихователь: Хлопці, подивіться, до нас у гості прийшов ваш улюблений герой Незнайко, але він чомусь дуже сумний. Давайте в нього спитаємо, що сталося.

Незнайка:

Я, Незнайко, молодець,

Люблю солодкий льодяник.

Мені не потрібний суп і каша,

Не потрібна мені простокваша.

Хочу морозива, хочу тістечка,

Хочу халви, хочу цукерок,

Хочу я фанту, пепсі-колу,

Мені не потрібний вінегрет!

Вихователь: Виявляється, у Незнайки болить живіт. А це все від того, що він їсть чіпси, багато насолод, п'є кока-колу. Їжа може бути корисною та шкідливою. Хлопці, давайте Незнайці розповімо, які продукти корисні для організму, а які – шкідливі. Щоб бути здоровою, розумною, сильною, людина повинна отримувати вітаміни з їжею. Якщо дитина отримує цих вітамінів мало, то вона починає часто хворіти, втрачає апетит і погано росте. Кожен вітамін має своє ім'я: А, В, С, Д. Давайте згадаємо про користь вітамінів, (слайди)

Вітамін А

Пам'ятай істину просту -

Краще бачить тільки той,

Хто жує моркву сиру

Або морквяний сік п'є.

В яких продуктах міститься вітамін А

Вітамін В

Дуже важливо зранку

Їсти за сніданком вівсянку.

Чорний хліб корисний нам,

І не лише вранці.

В яких продуктах міститься вітамін В

Вітамін Д

Риб'ячий жир найбільш корисний,

Хоч неприємний треба пити

Він рятує від хвороб,

Без хвороб – краще жити!

В яких продуктах міститься вітамін Д

Вітамін С

Від застуди та ангіни

Допомагають апельсини,

Але, а краще з'їсти лимон,

Хоч і дуже кислий.

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, в яких продуктах ще є вітаміни?

Діти: В овочах, фруктах, зелені і т.д.

Вихователь: Правильно.

Вихователь: Як називається четвертий промінчик?

(корисна їжа)

Вихователь:

Хлопці, цей чудовий мішечок, який допоможе вам відгадати, як називається п'ятий промінець. А передав вам його Мойдодир. Знаєте хто такий Мойдодир?

Діти: Умивальників начальник та мочалок командир. ,

Вихователь: Давайте подивимося, що лежить у чудовому мішечку.

(Діти дістає з мішечка предмети особистої гігієни)

Вихователь:

Я - мило гарне і запашне,

Дружте зі мною, будете чистими.

Візьми мене - гребінець,

Відразу зробиш зачіску.

Здрастуйте, друзі!

Зубна паста я.

Щоб посмішка засяяла білизною,

Потоваришуйте зі мною!

Я - мочалка банна,

У лазні головна.

А, я - рушник бархатистий,

Витріш тіло - буде чисте

Вихователь: Хлопці, навіщо нам потрібні всі ці предмети?

Діти Щоб стежити за чистотою свого тіла.

Вихователь: Так, Мойдодир постійно нагадує дітям: (все місці)

Хай живе мило запашне,

І рушник пухнастий,

І зубний порошок,

І густий гребінець!

Треба, треба вмиватися Вранці та вечорами,

А нечистим сажотрусам,

Сором і сором! Сором і сором!

Вихователь: Як називається п'ятий промінчик? (гігієна)

Вихователь: Хлопці, подивіться, як засяяли і засяяли промінчики здоров'я.

Вихователь: Я пропоную вам пограти в гру. Я називатиму дії, якщо ви вважаєте, що їх треба виконувати, то дружно плескатимете в долоні.

Щоб бути здоровим, треба:

Гартуватися;

Робити зарядку;

Чистити зуби;

Вмиватися;

Мити частіше руки;

Ходити без шапки;

Є сніг;

Одягатися за погодою;

Більше гуляти на свіжому повітрі;

Мало рухатися;

займатися спортом;

Є багато солодкого.

Вихователь: Якщо ви виконуватимете все те, про що ми з вами сьогодні говорили, а це - займатися зарядкою та спортом, дихати свіжим повітрям, є корисну їжу, Дотримуватись режиму дня, стежити за своєю гігієною, то будете такими, як сонце - яскравими, світлими, веселими, задерикуватими, тобто.

здоровими. Я всім вам хочу побажати міцного здоров'ящоб кожен з вас його берег і цінував.